Aktualności

Najnowsze wskaźniki czasopism KUL z bazy Scopus

Dzisiejsza informacja o najnowszych wskaźnikach bazy Scopus Elsevier przyniosła nam wiele satysfakcji. Nasze czasopisma indeksowane w tej bazie i publikujące na Platformie CzasKUL poprawiły swoje notowania.
"Verbum Vitae" znalazło się w pierwszym kwartylu Q1 kategorii Religiuos Studies i otrzmało CiteScore 0,7 oraz SNIP 0,441.
"Biblical Annals" osiągnęły CiteScore 0,5, Q2 w kategorii Religiuos Studies i SNIP 0,685
Także "Studia z Prawa Wyznaniowego" poprawiły wszystkie swoje wskaźniki w porównaniu z rokiem ubiegłym: CiteScore 2023 - 0,4; SNIP 2023 - 0,844 i awans do Q2 w kategorii Religious Studies oraz Q3 w kategorii Law.
Swoje pierwsze wskaźniki uzyskały także przyjęte w zeszłym roku do Scopusa "Quêtes littéraires" (SNIP 0,316; Q4 w kategoriach History i Literature and Literary Theory) oraz "Vox Patrum" (CiteScore 0,2; SNIP 0,579; Q3 w kategoriach: Classics, History, Religious Studies i Q4 w Philosophy).
Serdecznie gratulujemy Naszym Redakcjom!
2024-06-06

Scimago Journal & Country Rank 2023

W najnowszym światowym rankingu czasopism naukowych SJR Scimago Journal & Country Rank 2023 (https://www.scimagojr.com) czasopisma KUL osiągnęły bardzo dobry wynik. Podobnie jak w roku ubiegłym wysokie pozycje zajęły *The Biblical Annals i *Verbum Vitae - oba tytuły uzyskały Q1 w kategorii Religious Studies i są w pierwszej czwórce polskich czasopism przypisanych do tej dyscypliny.
*The Biblical Annals otrzymały wskaźnik SJR - 0,247, zaś *Verbum Vitae SJR - 0,224.
W rankingu zadebiutowały:
*Studia z Prawa Wyznaniowego (Q3 w kategorii Religious Studies i Q4 w kategorii Law; wskaźnik SJR - 0,123)
*Quêtes littéraires (Q4 w kategoriach History i Literature and Literary Theory; SJR - 0,101).
Dobrze wypadły czasopisma współwydawane przez KUL oraz Towarzystwo Naukowe KUL:
*Roczniki Humanistyczne (Q1 w kategorii Literature and Literary Theory (RH są najwyżej notowanym polskim czasopismem w tej kategorii) i Q1 w kategorii Visual Arts and Performing Arts; Q2 w kategoriach: History i Linguistics and Language; wskaźnik SJR - 0,187);
*Roczniki Filozoficzne (Q2 Philosophy; SJR - 0,191);
*Annals of Psychology (Q4 Psychology /miscellaneous/; SJR - 0,187);
*Studia Norwidiana (Q4 w kategoriach: Literature and Literary Theory i Cultural Studies; wskaźnik SJR - 0,100). 
2024-04-16

Aktualny wykaz czasopism naukowych

Minister Nauki komunikatem z dnia 5 stycznia 2024 r. opublikował najnowszy wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Pełna treść komunikatu oraz wykaz dostępne są TUTAJ Czasopisma wydawane i współwydawane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II uzyskały następującą punktację >>>

2024-01-05 Czytaj dalej...

KUL członkiem COPE

W 2022 r. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się w elitarnym gronie wydawców przyjętych w poczet członków Committee on Publication Ethics (COPE), międzynarodowej organizacji mającej na celu kształtowanie i promowanie wysokich standardów etycznych w publikacjach naukowych. Jednocześnie status członków uzyskało 17 czasopism wydawanych (lub współwydawanych) przez KUL: Archiwa Biblioteki i Muzea Kościelne; Ethos; Linguistic Beyond and Within; Quêtes littéraires; Review of European and Comparative Law; Roczniki Filozoficzne; Roczniki Humanistyczne; Roczniki Psychologiczne; Studia i Analizy Nauk o Polityce; Studia Nauk Teologicznych PAN; Studia Polonijne; Studia Prawnicze KUL; Studia z Prawa Wyznaniowego; The Biblical Annals; Verbum Vitae; Vox Patrum; Zeszyty Naukowe KUL.

2023-10-05

SCImago Journal&Country Rank

Miło nam poinformować, że w najnowszym światowym rankingu czasopism naukowych SCImago Journal&Country Rank nasze czasopisma "Verbum Vitae" oraz "The Biblical Annals" znalazły się w pierwszym kwartylu Q1 w kategorii Religious Studies i notowane są w pierwszej piątce polskich czasopism przypisanych do tej dyscypliny.

Zob. ranking

2023-05-16

Zmiana przynależności organizacyjnej

Zgodnie z Zarządzeniem rektora KUL z dnia 6 marca 2023 r., w sprawie wprowadzenia Regulaminu Organizacyjnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Dział Repozytorium i Pozycjonowania Wydawnictw został włączony w strukturę Wydawnictwa KUL.

2023-03-17

Relokacja Działu Repozytorium do Konwiktu

Uprzejmie informujemy, że Dział Repozytorium i Pozycjonowania
Wydawnictw został przeniesiony do budynku Konwiktu.

Asystent deponowania tymczasowo pozostaje w p. CP-21

Nowa siedziba Działu znajduje się na I piętrze w pokojach
od 110 do 116
(nad stołówką akademicką patrz pkt. 10).
Szczegóły TUTAJ

2023-01-11

Podpisanie umów sukcesywnych na realizację usług tłumaczeń

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że można już zlecać tłumaczenia tekstów naukowych i tekstów na potrzeby jednostek administracyjnych w ramach zawartych umów sukcesywnych. Szczegółowe informacje na temat obowiązujących procedur znajdują się w zakładce TŁUMACZENIA.

2022-04-27


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona