Organizacja pracy Sekretariatu Wydziału w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania KUL

Na podstawie Zarządzenia Rektora KUL z dnia 17 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19


pracownicy Sekretariatu Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu pracują zdalnie, a także pełnią dyżury w Sekretariacie w dni robocze w godzinach: 10:00-13:30.

 

Prosimy o kontakt z Sekretariatem Wydziału za pośrednictwem e-maila: wnsz [at] kul.pl oraz telefoniczny: (81) 445 45 52.


Uroczystość inauguracji studiów na kierunku Pielęgniarstwo

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
oraz Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu
zapraszają na

uroczystość inauguracji studiów na kierunku Pielęgniarstwo

3 marca 2020 r. godz. 11.00
Aula w Budynku Biotechnologii (B-008) ul. Konstantynów 1i
 
W programie:
  • Wystąpienie JM Rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego
  • Słowo Pana dr. Zbigniewa Kędzierskiego, koordynatora kierunku Pielęgniarstwo
  • Immatrykulacja studentów – ślubowanie
  • Wykład inauguracyjny: „Pielęgniarstwo – zaszczytna służba bez ograniczeń” Pana Ministra prof. dr. hab. Wojciecha Maksymowicza, Sekretarza Stanu MNiSW
  • Wystąpienia gości
Oprawa muzyczna: Zespół Pieśni i Tańca KUL

Rozpoczęcie roku akademickiego na kierunku Pielęgniarstwo

24 lutego br.

  • godz. 10.00 spotkanie z Władzami Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu (aula B-008 w Budynku Biotechnologii ul. Konstantynów 1i)
  • godz. 14.00 szkolenie biblioteczne (Biblioteka Uniwersytecka ul. Chopina 27, Hol Biblioteki)

25 lutego br.

  • godz. 9.00 – 12.00 szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (aula B-008 w Budynku Biotechnologii ul. Konstantynów 1i)
  • godz. 13.00 – 14.30 szkolenie z Praw i obowiązków studenta (aula B-008 Budynku Biotechnologii ul. Konstantynów 1i)

Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się od 26 lutego br.

Podział na grupy

Grupy lektoratowe z języka angielskiego


Inauguracja w Ministerstwie Zdrowia Międzynarodowej Kampanii „Nursing Now” Polska i ogłoszenie przez WHO Roku 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej

Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie.

 

Relacja z Inauguracji "Nursing Now” Polska (YouTube)

 

Relacja z Inauguracji "Nursing Now” Polska (Facebook)

Czytaj dalej...

V Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne "Metagenomy różnych środowisk"

Serdecznie zapraszamy do udziału w V już edycji Sympozjum Mikrobiologicznego "Metagenomy różnych środowisk", które odbędzie się w dniach 25-26.06.2020 r. w Warszawie.

Głównym Organizatorem tegorocznego wydarzenia jest Katedra Biochemii i Mikrobiologii SGGW w Warszawie reprezentowana przez dr Agatę Goryluk-Salmonowicz.
Współorganizatorem konferencji, podobnie jak w latach poprzednich jest Katedra Biologii i Biotechnologii Mikroorganizmów KUL.

Tematyka konferencji jest związana z badaniami prowadzonymi technikami metagenomicznymi. Metagenomika w analizie próbek środowiskowych umożliwia poznawanie nowych mikrobiomów, monitorowanie składu konsorcjum mikroorganizmów oraz badanie możliwości ich wykorzystania w rolnictwie i ochronie środowiska. W analizach metagenomicznych najczęściej wykorzystywane są techniki sekwencjonowania drugiej generacji, które, jak zauważyli badacze, nie zawsze dostarczają pełnych i bezbłędnych danych. Opracowanie technik sekwencjonowania trzeciej generacji spotkało się zatem z dużym entuzjazmem ze strony środowiska naukowego. Planowana konferencja będzie zatem okazją do spotkania badaczy wykorzystujących w pracy różne techniki sekwencjonowania i umożliwi kontynuację dyskusji nad skutecznością i wiarygodnością stosowanych metod metagenomicznych w analizie próbek środowiskowych.


Więcej informacji na stronie konferencji: www.metagenomy2020.com.
Strona będzie systematycznie aktualizowana przez Organizatorów. Informacji udziela też dr hab. Agnieszka Wolińska, tel. 81 454 54 60.
Zachęcamy Państwa do udziału.

Nowe, rozszerzone wykazy czasopism naukowych oraz wydawnictw monografii naukowych

Dnia 20.12.2019 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało nowe, rozszerzone wykazy czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz wydawnictw monografii naukowych

 

KOMUNIKAT


Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu wybrany!

Zgromadzenie Wydziałowe w dniu 16 stycznia 2020 r.wybrało

ks. dr. hab. Jacka Łapińskiego, prof. KUL

na Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu.


Przebudowa strony Wydziału

 

Trwają prace nad budową strony internetowej Wydziału.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.

 

 


Noc Biologów na KUL

kul_plakat_2020_noc1Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL zaprasza na kolejną edycję ogólnopolskiego projektu Nocy Biologów, która odbędzie się 10 stycznia 2020 rNoc Biologów jest cyklicznym przedsięwzięciem mającym na celu popularyzację wiedzy o naukach biologicznych. W tegorocznym programie  znajdują się liczne prezentacje i warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży, ale także do całych rodzin.  Na KUL  projekt będzie miał miejsce w Kampusie Poczekajka (ul. Konstantynów 1l) w godz. 15.00-20.00. Zapraszamy mieszkańców Lublina i okolic, głownie dzieci i młodzież, do wzięcia udziału w warsztatach, pokazach i zajęciach laboratoryjnych przygotowanych przez studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL.

 

Więcej informacji i zgłoszenia na stronie: www.nocbiologow.pl oraz na facebooku


Życzenia świąteczne

W dniu 18.12.2019r. odbyło się pierwsze wspólne spotkanie opłatkowe wszystkich wykładowców, studentów i pracowników administracyjnych Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu. Powołując się na słowa Pani Profesor dr hab. Ewy Skórzyńskiej-Polit, życzymy aby spędzony w tak miłej atmosferze czas wróżył dobrą współpracę połączonych wydziałów, które w przyszłym roku czeka wiele ważnych wyborów oraz ogrom pracy.

Jako Przedstawiciele samorządu, pragniemy złożyć na ręce wszystkich Państwa
najszczersze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz podziękować za zbliżający się już ku końcowi rok 2019.

Życzymy Wszystkim spokojnych i radosnych Świąt, spędzonych w gronie najbliższych,
a także dużo pomyślności w Nowym Roku – oby był on jeszcze owocniejszy niż 2019.
Ponadto, jako Studenci, życzymy Studentom, aby zaliczyli wszystkie egzaminy w sesji,  osiągając jak najwyższe wyniki.


Samorząd Studencki