1. 22 marca 2007 roku w dodatku do "Dziennika Wschodniego" pojawiła się rozmowa red. Agnieszki Dybek z dr Magdaleną Marzec pod tytułem "Gimnazjalista: osoba prozaicznie kochliwa" na temat ankiety przeprowadzonej w ramach gromadzenia materiału do doktoratu wśród gimnazjalistów.
2. 4 września 2013 roku w lubelskim Radio eR nadano audycję "Dookoła południa", prowadzoną przez red. Martę Jachowicz i red. Macieja Kurka. Tematem przewodnim były lektury szkolne. Część audycji stanowił wywiad z dr Magdaleną Marzec, która udzieliła odpowiedzi na pytania o kanon lektur w liceum, ulubione lektury uczniów i te, które sprawiają im najwięcej trudności, sposoby nauczania literatury, cechy współczesnych uczniów, problemy, z jakimi mierzą się nauczyciele. 
3. 28 kwietnia 2017 roku w porannym paśmie lubelskiego oddziału radia RMF FM została odtworzona rozmowa red. Krzysztofa Kota z dr Magdaleną Marzec-Jóźwicką na temat sposobów opanowania stresu podczas pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego, poradzenia sobie z tematem wypracowania oraz kroków do napisania dobrej rozprawki/ analizy wiersza.
 
Autor: Aleksandra Dziak
Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018, godz. 21:57 - Magdalena Marzec-Jóźwicka