09.12.2020 r. Webinarium: Biden – Putin – Europa Środkowa i Wschodnia

Instytut Nauk o Polityce i Administracji Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" zapraszają na webinarium pt. „Biden – Putin – Europa Środkowa i Wschodnia", Lublin, 9 grudnia 2020 roku, godz. 13.30-15.00.

Webinarium będzie transmitowane pod następującym linkiem:

https://us02web.zoom.us/j/84939397934?pwd=YkxweUUycmxBVFlNbjdSdlhlU2dKUT09
Passcode: 486981

 


Nagrody FENIKS 2020

Dnia 3 grudnia 2020 roku, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało nagrody FENIKS, honorujące najbardziej wartościowe osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej. Z radością informujemy, że w tegorocznym konkursie uznanie jury zyskała również praca osoby z naszego Wydziału:
- w kategorii Kościół wobec współczesności FENIKSEM została uhonorowana książka s. dr hab. Marii Loyoli Opieli BDNP, prof. KUL Osoba i rodzina wobec wyzwań cywilizacyjnych. Pedagogika integralnego rozwoju i edukacji w koncepcji ochrony Edmunda Bojanowskiego, Wydawnictwo KUL 2019.

 

Serdecznie gratulujemy!

 


Wsparcie psychologiczne oferowane przez pracowników Instytutu Psychologii

Szanowni Państwo,
Informujemy o rozpoczęciu drugiej edycji akcji wsparcie psychologiczne oferowane przez pracowników Instytutu Psychologii KUL.
Od 30 listopada na stronie www https://wsparcie.kul.pl widnieje zaktualizowany grafik dyżurów pracowników oferujących swoją pomoc psychologiczną w formie rozmowy telefonicznej lub przez komunikator Skype.

Książka dr. hab. Jacka Wołoszyna z Nagrodą KLIO

Dr hab. Jacek Wołoszyn, pracownik Wydziału Nauk Społecznych KUL (Instytut Nauk o Polityce i Administracji) i pracownik lubelskiego IPN został wyróżniony w konkursie na najlepszą książkę historyczną. Publikacja „Niepodległościowa konspiracja młodzieżowa na ziemiach polskich w latach 1944/45-1956” otrzymała II nagrodę w kategorii monografia naukowa. Laureatów Nagrody poznaliśmy 16 listopada.

 

Nagrody Klio od 26 lat przyznaje Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundacja Historia i Kultura. Przyznawana jest ona w 4 kategoriach polskim autorom oraz wydawcom za wkład w popularyzację historii. W tym roku na konkurs wpłynęło 220 książek wydanych w latach 2019–2020. Jury, obradujące pod przewodnictwem prof. Tomasza Szaroty (PAN), przyznało II nagrodę w kategorii monografia naukowa dr hab. Jackowi Wołoszynowi za książkę „Niepodległościowa konspiracja młodzieżowa na ziemiach polskich w latach 1944/45-1956” wydanej przez IPN. Publikacja, analizując zjawisko konspiracji młodzieżowej w kontekście przejawu opozycji politycznej oraz małych grup społecznych, stanowi uzupełnienie wiedzy o losach młodych ludzi w okresie stalinizmu i dokonywanych przez nich wyborach.

 

Dr hab. Jacek Wołoszyn jest związany z KUL od 2010 roku. Jest kierownikiem Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego oraz pracownikiem Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie.

 

Serdecznie gratulujemy!


Stypendia "projakościowe" - wstępna lista rankingowa

Wstępna lista rankingowa oceny wniosków o przyznanie zwiększenia stypendium doktoranckiego z dotacji projakościowej dla doktorantów w roku akademickim 2020/2021: Wydział Nauk Społecznych

 

 

 


Odszedł do Pana Ksiądz Profesor Jan Szymczyk

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy,
że 15 listopada 2020 roku, odszedł od nas
 
Ksiądz Profesor Jan Szymczyk
 

socjolog, dyrektor Instytutu Nauk Socjologicznych KUL,

kierownik Katedry Socjologii Struktur, Procesów Społecznych i Pracy Socjalnej.

 

Msza św. w intencji zmarłego z udziałem Jego Magnificencji Rektora i Senatu KUL pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej Piotra Turzyńskiego odbędzie się w Kościele Akademickim KUL 19.11.2020 r. o godz. 8.00. Można w niej uczestniczyć także na placu przed Kościołem Akademickim KUL lub łączyć się duchowo poprzez transmisję on-line.

Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Parafialnym w Klwowie rozpoczną się Mszą św. żałobną pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Radomskiej Henryka Tomasika sprawowaną 19.11.2020 r. o godz. 12.00 w Kościele św. Macieja Apostoła (ul. Opoczyńska 12, 26-415 Klwów).

 
 
Łączymy się w żałobie z rodziną Zmarłego.


 

                                               Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 

Klepsydra       Księga kondolencyjna

 

Zdjęcia z uroczystości pogrzebowych

 

 


Odszedł do Pana Pan Profesor Piotr Francuz

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy,
że 14 listopada 2020 roku, odszedł od nas
 
Pan Profesor Piotr Francuz
 

psycholog, wieloletni wykładowca KUL,

kierownik Katedry Psychologii Eksperymentalnej

oraz Perception & Cognition Lab.

 

Msza św. żałobna będzie sprawowana w Kościele Akademickim KUL pod przewodnictwem bp. Adama Baba w piątek, 20 listopada 2020 r. o godz. 12.30.

Można w niej uczestniczyć także na placu przed Kościołem Akademickim KUL lub łączyć się duchowo poprzez transmisję on-line.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 21 listopada 2020 r. o godz. 14.00 w parafii św. Floriana w Krężnicy Jarej. Po Mszy św. ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Transmisja on line z uroczystości pogrzebowych, godz.14.00 w Kościół św. Floriana w Krężnicy Jarej: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=cptEdmYbpP4

 
 
Łączymy się w żałobie z rodziną Zmarłego.


 

                                               Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 

Klepsydra   Księga kondolencyjna

 

 


Odszedł do Pana ś.p. Antoni Mazur

Z głębokim żalem informujemy,
że 5 listopada 2020 roku, w wieku 84 lat, odszedł od nas
 
Pan Antoni Mazur
 
emerytowany wieloletni pracownik Biblioteki Zakładu Socjologii KUL.

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się różańcem o godz. 13.00 we czwartek 12 listopada 2020 r. w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej Polski na Tatarach, ul. Gospodarcza. Eucharystia pogrzebowa odbędzie się o godz. 13.30, złożenie ciała do grobu na cmentarzu komunalnym

przy ul. Unickiej o godz. 15.00.

 
 
Łączymy się w żałobie z rodziną Zmarłego.


 

                                               Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 

 


Praca Sekretariatu Wydziału Nauk Społecznych KUL

Zgodnie z Zarządzeniem nr ROP-0101-316/2020 Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z dnia 30 października 2020 r. w sprawie wprowadzenia nadzwyczajnej organizacji pracy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, informujemy, że od 3 listopada 2020 r. Sekretariat Wydziału pracuje w trybie zdalnym.
Prosimy o kontaktowanie się poprzez pocztę elektroniczną na adresy e-mail podane na stronie Sekretariatu WNS.