28.11-10.12.2022 r. Akcja "Podziel się świętami"

Studenci pedagogiki KUL zapraszają do udziału w akcji "Podziel się świętami - kartka świąteczna dla więźnia". Akcja trwa do 10 grudnia 2022 r. Szczegóły na plakacie

 


30.11.2022 r. Konferencja „Aktualne konteksty pracy socjalnej”

W dn. 30 listopada 2022 (środa) w Instytucie Nauk Socjologicznych KUL odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Aktualne Konteksty Pracy Socjalnej", organizowana z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, rozpoczęcie o godz. 10:00, aula C-1031.


Serdecznie zapraszamy!


25.11.2022 r. Sposoby wspierania dzieci z trudnościami wychowawczymi i dydaktycznymi na I etapie edukacyjnym

Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii Instytutu Pedagogiki WNS KUL zaprasza do udziału w Konferencji naukowo-metodycznej połączonej z seminarium wymiany doświadczeń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i studentów, pt.: "Sposoby wspierania dzieci z trudnościami wychowawczymi i dydaktycznymi na I etapie edukacyjnym", SPOTKANIE I "Trudności z adaptacją i integracją społeczną dzieci w wieku wczesnoszkolnym – przyczyny, objawy, sposoby ich przezwyciężania", która odbędzie się 25.11.2022 r.

Wydarzenie będzie realizowane w formie online, link znajduje się poniżej.

Rozpoczęcie o godzinie 14.00.

Program wydarzenia

 

Serdecznie zapraszamy!


25.11.2022 r. Konferencja pt.: "MIGRANTS` RELIGIOUS COMMUNITIES. The social Resilience in Polish Diasporas from the United Kingdom"

W dn. 25 listopada 2022 r. (piątek) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa współorganizowana przez Instytut Nauk Socjologicznych Wydziału Nauk Społecznych KUL pt.: "MIGRANTS`RELIGIOUS COMMUNITIES. The social Resilience in Polish Diasporas from the United Kingdom" (WSPÓLNOTY RELIGIJNE MIGRANTÓW. Odporność społeczna w diasoprach polonijnych w Zjednoczonym Królestwie). Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00, miejsce: 2-4 Devonia Road, London, N1 8JJ.

 


18-25.11.2022 r. II Tydzień Kryminologiczny

Instytut Nauk Socjologicznych Wydziału Nauk Społecznych KUL zaprasza do wzięcia udziału w II Tygodniu Kryminologicznym, który odbywać się będzie w dniach 18-25 listopada 2022 r.


22.11.2022 r. Konferencja „Międzynarodowy wymiar aplikacji myśli pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego efektem synergii interdyscyplinarnych badań naukowych i prac rozwojowych”

W dn. 22 listopada 2022 odbędzie się kolejna konferencja współorganizowana przez Instytut Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL z cyklu Aktualność myśli pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego i jej aplikacja we współczesnej edukacji. Jej tematem będzie „Międzynarodowy wymiar aplikacji myśli pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego efektem synergii interdyscyplinarnych badań naukowych i prac rozwojowych”. Wśród poruszanych zagadnień będzie m.in. aplikacja wskazań pedagogicznych błogosławionego na świecie, m.in. w Brazylii, Boliwii, Kazachstanie, Kamerunie oraz Ukrainie.

Patronat Honorowy nad konferencją objęli Minister Edukacji i Nauki dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL, Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych prof. Robert Ptaszek, Rektor KUL ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, Przewodnicząca Federacji Sióstr Służebniczek NMP s. mgr Anna Rafała Kisiel oraz Postulator w procesie kanonizacyjnym bł. Edmunda Bojanowskiego, Zastępca Promotora Sprawiedliwości w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej ks. prof. Paweł Malecha.

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW- 113, będzie również transmitowana online (https://www.youtube.com/watch?v=YBceuP1Pm6I)


Grant w konkursie MINIATURA 6 Narodowego Centrum Nauki dla dr Aleksandry Kuczyńskiej-Zonik z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL

Dr Aleksandra Kuczyńska-Zonik z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji WNS KUL otrzymała środki finansowe na działanie badawcze w ramach programu Miniatura 6. Tytuł projektu: „Oburzenie społeczne i potencjał protestu wśród mniejszości narodowych na Litwie, Łotwie i w Estonii w czasach kryzysu”. Celem działania jest uzyskanie danych na temat postaw mniejszości narodowych wobec protestów organizowanych w czasie dwóch kryzysów: pandemicznego i gospodarczego, wywołanego inwazją Rosji na Ukrainę. Badania pozwolą na porównanie opinii, a także wyjaśnią przyczyny postaw mniejszości narodowych w czasach kryzysów w trzech państwach bałtyckich.


Serdecznie gratulujemy!

 

 


08.11.2022 r. Podpisanie umowy o współpracy ze Szkołą Filialną dla Dzieci z Autyzmem w tym z Zespołem Aspergera w Lublinie

W dniu 8 listopada 2022 r. podpisana została umowa pomiędzy Wydziałem Nauk Społecznych KUL (Instytut Pedagogiki) a Szkołą Podstawową Specjalną nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie – Szkołą Filialną dla dzieci z Autyzmem w tym z Zespołem Aspergera w Lublinie, na objęcie przez KUL patronatu nad Szkołą oraz określenie warunków współpracy.

 

Galeria zdjęć

 

 

 


16.11.2022 r. Wręczenie Księgi Pamiątkowej poświęconej śp. prof. Jerzemu Rebecie

Wydział Nauk Społecznych uhonoruje śp. prof. Jerzego Rebetę (1932-2018), politologa, filozofa polityki, prekursora badań politologicznych na KUL i wieloletniego wykładowcę Instytutu Socjologii KUL księgą pamiątkową. Zostanie ona wręczona rodzinie Profesora 16 listopada 2022 o godz. 14.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.


Msza św. w drugą rocznicę śmierci śp. ks. prof. Jana Szymczyka

 

Dnia 15 listopada (wtorek) 2022 r.
o godz. 12.30
w Kościele Akademickim KUL
zostanie odprawiona Msza św.
w drugą rocznicę śmierci

śp. Księdza Profesora Jana Szymczyka
(1963-2020)

dyrektora Instytutu Nauk Socjologicznych KUL,
kierownika Katedry Socjologii Struktur, Procesów Społecznych i Pracy Socjalnej, wspaniałego nauczyciela, naukowca i przyjaciela.

 

Przyjaciele, współpracownicy
i uczniowie Księdza Profesora