Dlaczego jeszcze jestem w Kościele? - pytanie, które dziś frapuje każdego z nas

okładkaCałościową odpowiedź daje najnowsza książka wydana przez KUL, gdzie przewodnikiem jest sam Joseph Ratzinger. Inspiracją do poszukiwań jest jedna z ostatnich oficjalnych wypowiedzi Benedykta XVI, który 28 lutego 2013 r. w przemówieniu do kolegium kardynalskiego, powiedział:

 

„Kościół nie jest instytucją wymyśloną i stworzoną przy stoliku, ale czymś żywym. Żyje on w ciągu dziejów, stając się, jak każda istota żywa, przekształcając się. Jednakże w swej naturze pozostaje taki sam. Jego sercem jest Chrystus”.

 

Jestem jeszcze w Kościele, ponieważ nie jest to mój Kościół, tj. stworzony przez mnie, lecz jest to Kościół Jezusa Chrystusa. Jestem więc nie w moim, lecz w Jego Kościele! Poprawnie rozumiany Kościół ma swoją istotę nie w sobie samym, lecz w odniesieniu do czegoś poza nim, w odniesieniu do tego, który go ustanowił, do Chrystusa.

 

Książka Dlaczego jeszcze jestem w Kościele? ukazuje całe piękno, głębię i sens eklezjologii Josepha Ratzingera-Benedykta XVI (t. 8/1 i 8/2 Opera Omnia) i nie waha się przed trudnymi pytaniami współczesności, starając się na nie rzetelnie odpowiedzieć.

 

Zapraszamy do lektury!

 

ks. prof. Krzysztof Góźdź

WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona