W dniach od 3 listopada do odwołania sekretariat pracuje w trybie zdalnym.
Zapraszam do kontaktu mailowego (filang@kul.pl)
lub telefonicznego (81 445 39 42).
Na wypadek konieczności obsługi dokumentów w formie tradycyjnej sekretarze ds. procesu kształcenia będą pełnili dyżury stacjonarne.
W listopadzie dyżury stacjonarne pełnią:
w dniach 5, 17, 18, 25, 26 listopada – Magdalena Grela-Tokarczyk (pokój CN 229)
w dniach 6, 9, 19, 20, 30 listopada – Iwona Saracyn (pokój C 942)
w dniach 4, 10, 16, 23, 24 listopada – Agata Fidor-Wawrzyszak (GG 345)
w dniach 3, 12, 13, 27 listopada – Joanna Matwiejczyk (CN 114)
UWAGA: Od dnia 19 października 2020 r. do odwołania wszystkie zajęcia dydaktyczne na kierunku Filologia angielska odbywają się w trybie zdalnym.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem nauczania w trybie zdalnym na Wydziale Nauk Humanistycznych w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021. Poniżej zamieszczamy wersję polską
i angielską.
Regulamin nauczania w trybie zdalnym na Wydziale Nauk Humanistycznych
Rules for on-line teaching at the Faculty of Humanities of the John Paul II Catholic University of Lublin Click here
The video of the Webinar is available at:
Google Drive

UWAGA!
Studenci 1. roku 1. stopnia
Studenci 1. roku 2. stopnia
Prosimy pilnie o utworzenie kont na platformie e-kul i Office 365:
1. Założenie konta odbywa się na e-KUL standardowo poprzez link "Załóż konto" na stronie głównej portalu e-KUL (https://e.kul.pl/qlreg.html) (domena: @student.kul.pl) (Potrzebny jest tu numer albumu, który dostępny na koncie rekrutacyjnym.)
2. Na podstawie utworzonych samodzielnie przez studentów kont na e-KUL generowane są konta w usłudze Office 365 na KUL (https://e.kul.pl/qloffice.html) (domena: @student.kul.edu.pl) (Proces może potrwać maksymalnie 2 dni robocze, dlatego ważne, aby rozpocząć go jak najwcześniej).
Dokładna instrukcja dotycząca zakładania kont na e-kul, Ms Teams oraz Moodle
Informacje nt. zdalnej pracy i zdalnego kształcenia znajdują się także w przypiętej aktualności: https://e.kul.pl/qlaktual.html?op=10 (dostępne po założeniu konta na e-kul).
Studenci 1. roku II stopnia studiów stacjonarnych!
Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 1. października
w godzinach: 13.30 - 15.00
w sali - CTW 408 (Centrum Transferu Wiedzy)
UWAGA!
- drzwi do sali będą otwarte od 13.00, proszę przyjść w miarę możliwości wcześniej, aby uniknąć zbytniego grupowania się;
- uprzejmie prosimy o wchodzenie do budynku w maseczkach, a przy wejściu zdezynfekować ręce;
- proszę starać się zachować dystans 1,5 metrowy od innych osób.
Wchodzimy do budynku Centrum Transferu Wiedzy (CTW) drzwiami znajdującymi się na przeciwko kościoła akademickiego:
- studenci z nazwiskami od A-M proszeni są o wchodzenie do budynku lewymi drzwiami (oznaczonymi niebieską kartką)
- studenci z nazwiskami od N-Zproszeni są o wchodzenie do budynku prawymi drzwiami (oznaczonymi czerwoną kartką)
Następnie proszę podążać na 3. piętro odpowiednią klatką schodową kierując się strzałkami umieszczonymi na ścianach korytarzy
Na 3. piętrze spotkają Państwo wykładowców, którzy udzielą Wam dalszych wskazówek.
W sali proszę siadać tylko na miejscach oznaczonych.
Do zobaczenia!
Studenci 1. roku I stopnia Filologii angielskiej (studia stacjonarne)
Prosimy o zapoznanie się z niżej załączonymi dokumentami dotyczącymi organizacji rozpoczęcia roku akademickiego 2020/2021
Organizacja rozpoczęcia roku dla studentów 1. roku Filologii angielskiej
Wykaz zajęć zgodnie z trybem prowadzenia
w semestrze zimowym 2020/2021 na kierunku Filologia Angielska
Studia stacjonarne
I stopień
II stopień
Studia niestacjonarne
I stopień
II stopień
We wtorek 22 września o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie online ze Stephanie Moore z University of New Mexico na temat nauczania zdalnego na poziomie uniwersyteckim pt. „Strategies for Effective Online Learning: Interaction, Feedback and Assessment".
Prosimy o rejestrację tutaj: https://forms.gle/m53x9kmZFkqinMUS6 do poniedziałku 21 września godz. 12:00. Osoby zarejestrowane otrzymają link do wydarzenia na ZOOM mailem zwrotnym. Liczba miejsc ograniczona.
Niezmiernie miło nam poinformować, że
dr hab. Magdalena Charzyńska-Wójcik, prof. KUL, Kierownik Katedry Historii Języka Angielskiego i Translatoryki została ponownie wybrana na Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych KUL.
Gratulacje! Życzymy samych sukcesów!
The winner of the 6th Student Literary Competition
Congratulations Ms Magdalena Żochowska!
Invitation to Webinar to mark 30 year anniversary of Irish Embassy in Poland - Thursday, 25 June 2020

The Embassy of Ireland in Poland is celebrating its 30th anniversary!
To mark this occasion, the Embassy invites you to a special webinar discussion on the economic and social changes in Ireland and Poland in this generation on Thursday, 25 June from 10:30 - 12:00 CET. Registration is now open at http://irlandiawpolsce30.eventbrite.ie.
More information also available on Facebook https://www.facebook.com/events/3017791284975604/.
NAUCZANIE ZDALNE - semestr letni 2019/2020
Szanowni Państwo,
w zakładkach Nauczanie zdalne-studia stacjonarne oraz Nauczanie zdalne-studia niestacjonarne znajdziecie Państwo szczegółowe metody realizacji i weryfikacji efektów uczenia się oraz warunki zaliczenia w trybie zdalnym w semestrze letnim 2019/2020. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi oraz, w przypadku pytań, o kontakt z prowadzącymi zajęcia.
The 6th Student Literary Competition
W związku z sytuacją epidemiologiczną przyjęcia interesantów w Biurze Dziekana, w sekretariacie WNH, sekretariatach kierunkowych oraz sekretariatach ds. obsługi procesu naukowego zostają zawieszone do odwołania
Pilne sprawy załatwiane będą drogą elektroniczną filang@kul.pl
Szanowni Państwo,
W związku z pojawieniem się koronawirusa w naszym regionie ze względów prewencyjnych zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowany na 13.03.2020 Dzień Celtycki na KUL.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
CELTIC DAY 2020
Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dwudziesty pierwszy wykład w cyklu, zatytułowany
"Designing for Modernity: An Overview of Irish Architecture of the Twentieth Century" wygłosi dr Ellen Rowley z University College Dublin.
Serdecznie zapraszamy!
16 marca 2020r. godz. 12.30
sala CTW-113.
Z wielką radością informujemy, że nasi wykładowcy: dr Magdalena Chudak, dr Sławomir Zdziebko oraz dr Łukasz Borowiec zostali odznaczeni Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Uroczystość odbyła się 17 grudnia 2019 r. a wręczenia odznaczeń dokonał
Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka.
Serdecznie gratulujemy!
20 wykład z cyklu
"Understanding Ireland"
Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dwudziesty wykład w cyklu, zatytułowany "The Troubles on the Walls: Northern Irish Murals as a Reflection of Tribal Conflicts" wygłosi dr hab. Leszek Drong Kierownik Zakładu Retoryki Kultury i Mediów, Uniwersytet Śląski oraz Prezes Polish Association for Irish Studies 29 listopada 2019 r. o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie
z Panią Konsul Jaime D. Loda
z Konsulatu Generalnego USA w Warszawie
Spotkanie odbędzie się
we wtorek 26.11.2019r.
o godz. 9:10 w sali CTW-113
Dla uczestników spotkania zostają ustalone
godziny dziekańskie
English Department, KUL
invites you to a lecture by
Prof. Paul B. Miller
(McDaniel College, Maryland)
“America the Unbeautiful: Domestic Degradation
and International Anarchy
in the Age of Trump”
October 22 (Tuesday),
11.00 a.m.
room CTW-219
The 2019 Bernard O’Connor Award for the Department of Celtic Studies!
3rd Lublin Celtic Colloquium (September 2019)
Call for Papers pdf
Międzynarodowa konferencja językoznawczaLinguistics Beyond and Within18-19 października 2018 r.
CONFERENCE WEBSITE: CLICK HERE |
![]() |
|
|
Prof. Gabriel Scala z Delta State University w IFA
W czwartek - 24 maja, członkowie Koła Naukowego Studentów Anglistyki mieli przyjemność oprowadzić po Lublinie Prof. Gabriel Scalę z Delta State University w USA. O godz. 14.30 uczestnicy wyprawy zebrali się przed Konwiktem. Następnie przeszli wspólnie Krakowskim Przedmieściem na Stare Miasto. Tam Pani Prof. podziwiała widoki, a studenci opowiadali jej o historii Lublina i najważniejszych zabytkach. Następnie zwiedzili Archikatedrę Lubelską- największy kościół w Lublinie. Kolejnym punktem było wejście na Wieżę Trynitarską, by móc napawać się wspaniałą panoramą Lublina. Na koniec, udali się na Zamek Lubelski, gdzie zwiedzili Muzeum, oraz obejrzeli wystawę obrazów. "Wyprawa" uwieczniona została na pamiątkowym zdjęcieu pod Zamkiem Lubelskim.
Prof. Scala była pod wrażeniem dziedzictwa kulturowego Lublina i podziękowała za wspólnie spędzony czas. Jak mówią przedstawiciele KNSA uczestniczący w wyjściu, dla nich również było to niesamowite przeżycie.
Profesor Betsy Klimasmith z Bostonu w IFA
W dniach 16- 20 kwietnia 2018 roku w Lublinie przebywała Pani Profesor Betsy Klimasmith z University of Massachussets (Boston), która przyjechała na KUL w ramach programu Erasmus +.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób czas, który spędziła w naszym mieście okazał się bardzo ciekawy i intensywny- nie tylko pod względem naukowym.
Mamy nadzieję, ze dzięki członkom Koła Naukowego Studentów Anglistyki, którzy pokazali i opowiedzieli Jej wiele o "mieście koziołka" oraz o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto tutaj zobaczyć, wspomnienia związane z wymianą na długo pozostaną w jej pamięci!
Dr hab. Urszula Niewiadomska-Flis (IFA) laureatką prestiżowej nagrody międzynarodowej
Monografia dr hab. Urszuli Niewiadomskiej-Flis pt. Live and Let Di(n)e: Food and Race in the Texts of the American South została nagrodzona w europejskim konkursie The American Studies Network.
The American Studies Network (ASN) to utworzona w 1990 r. w ramach Europejskiego Towarzystwa Studiów Amerykanistycznych grupa 17 europejskich instytucji akademickich promujących studia amerykanistyczne.
Od 2012 r. The American Studies Network przyznaje nagrodę „The American Studies Network Book Prize” dla wybitnej monografii autorskiej z dziedziny amerykanistyki, napisanej w języku angielskim przez europejskiego amerykanistę. Nagroda przyznawana jest co dwa lata. W roku 2018 za najlepszą monografię autorską opublikowaną w latach 2016—2017 uznano dzieło dr hab. Urszuli Niewiadomska-Flis z WNH KUL pt. Live and Let Di(n)e: Food and Race in the Texts of the American South (Lublin: Wydawnictwo KUL, 2017).
Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020, godz. 09:55 - Iwona Saracyn