Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na Tydzień Filozoficzny, który w swojej 65. edycji będzie nosił tytuł Filozofować dziś, a odbędzie się w dniach 17-20 kwietnia 2023 r. w auli CTW-113 naszej uczelni.

 

W wydarzeniu weźmie udział wielu wybitnych specjalistów z całego kraju. W tym roku postanowiliśmy skupić się na zagadnieniach metodologicznych i metafilozoficznych, które będą w stanie zainteresować naukowców i studentów zajmujących się różnymi dziedzinami filozofii. Usłyszymy m.in. o Szkole Lwowsko-Warszawskiej, o filozofii analitycznej i kontynentalnej, o nowych i klasycznych podejściach do religijności. Tydzień będzie okazją do poszerzenia swoich horyzontów, poznania ciekawych stanowisk filozoficznych, zapoznania się z nowymi sposobami uprawiania filozofii i jak zawsze - poznania nowych przyjaciół, którzy dzielą z nami pasje do filozofii.

 

Liczymy na wiele owocnych i fascynujących dyskusji, na które zawsze jest przestrzeń, a które w przeszłości niejednokrotnie roznosiły się echem poza mury naszej uczelni, jeszcze długo po Tygodniu Filozoficznym. Wierzymy, że będzie to wielka intelektualna uczta i nie możemy doczekać się, aby gościć Państwa, skądkolwiek do nas przybędziecie.

 

Szczegółowy program LXV Tygodnia Filozoficznego opublikujemy wkrótce.

 

Do zobaczenia 17 kwietnia!

 

www.kul.pl/tydzien.filozoficzny

Autor: Andrzej Zykubek
Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023, godz. 09:43 - Andrzej Zykubek