Z radością informujemy, że student retoryki stosowanej Pan Krzysztof Frąszczak został laureatem stypendium Fundacji Lotto, Totalizatora Sportowego.

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy uhonorują 100 wyjątkowych studentów, 100 stypendiami na łączną kwotę półtora miliona złotych. Z myślą o dalszych losach naszej Ojczyzny postanowiliśmy ufundować stypendia dla stu studentów, prezentujących postawę życiową, która nie pozwala im siedzieć w miejscu, tylko wciąż motywuje by mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Chcemy docenić i wesprzeć młodych ludzi, którzy nie tylko dobrze się uczą, ale przede wszystkim mają bogate zainteresowania, a przez to również szeroką wiedzę; są aktywni i wywołują pozytywne poruszenie w swoim środowisku.
Chcemy, aby patronami programu i inspiracją dla współczesnych, młodych ułanów było małżeństwo: Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski – wszechstronnie uzdolnieni Polacy, którzy z ułańską fantazją wykorzystywali swoje zdolności i pasje w służbie Ojczyźnie.

 

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Polskim Komitecie Olimpijskim (dnia 10 grudnia 2018 r.), galę poprowadził Przemysław Babiarz, obecny na niej był Premier Mateusz Morawiecki, który program stypendialny objął patronatem honorowym. 

Przy ocenie wniosków pod uwagę brane były: działalność naukowa, działalność społeczna, działalność kulturalna, otrzymane wyróżnienia oraz zajęte miejsce w konkursach ogólnopolskich, jak i zagraniczne staże.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Autor: Andrzej Zykubek
Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019, godz. 12:16 - Andrzej Zykubek