Uczucia macierzyńskie? A a może endorfiny i oksytocyna? Co mają wspólnego miłość i serotonina? A do tego jeszcze DNA, RNA i szczypta znakomitych emocji. Zapraszamy na wykład Pani Prof. Magdaleny Fikus, wspaniałej biochemik i popularyzatorki nauki.

 

Magdalena Fikus: profesor, Pani inżynier od życia będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do s. CTW113 w poniedziałek o godz. 16.00.

 

Magdalena Fikus – profesor Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, zapalona popularyzatorka nauki i wiedzy, autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz dwóch książek popularyzujących inżynierię genetyczną i biotechnologię. Z inspiracji swojego promotora doktoratu i opiekuna habilitacji Davida Shugara razem z Maciejem Gellerem i Anną Lesyng stworzyła w 1997 roku pierwszy polski Festiwal Nauki. Zorganizowała i prowadzi z Zuzanną Toeplitz pierwszą w Polsce Kawiarnię Naukową. Przewodnicząca Rady Upowszechniania Nauki PAN. Odznaczona przez Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

 

Autor: Andrzej Zykubek
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018, godz. 14:21 - Andrzej Zykubek