Znamy nominowanych do Nagrody TOTUS 2016!

 

Już 8 października, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, wręczone zostaną nagrody TOTUS. Prestiżowe „katolickie noble” przyznawane są przez Fundację dla uhonorowania osób i instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Świętego Jana Pawła II.

 

Z radością informujemy, że w kategorii Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II kapituła nominowała S. Prof. Zofię Zdybicką ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, filozof, pedagog, religioznawcę, wieloletnią wykładowczynię akademicką, profesor na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W uzasadnieniu czytamy nominowana za dokonania na polu filozofii i zaangażowanie w organizację życia naukowego, szczególnie za świadectwo dawane o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II.

 

W tej samej kategorii nominowano również Fundację Christiani i Stowarzyszenie „Santo Subito”.

 

Oprócz Siostry Profesor do tegorocznej Nagrody Totus nominowano

  • w kategorii Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno–wychowawcza nominowano: Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny CARITAS w Jadownikach Mokrych, Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych SPES, Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II
  • w kategorii Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej szansę na nagrodę mają: Jan Budziaszek oraz ks. Stefan Wysocki,
  • w kategorii TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach - „Żywe słowo do Polaków” Domu Wydawniczego Rafael, redakcję tygodnika „Idziemy”,Twórców serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz” Telewizji Polskiej i Miesięcznik „W drodze”.

W tym roku po raz trzeci w historii nagrody kapituła wręczy także nagrodę „TOTUS specjalny” za wybitne osiągnięcia twórcze.

Gala wręczenia nagród będzie transmitowana w programie drugim Telewizji Polskiej w sobotę, 8 października 2016 roku, o godzinie 16.45.

 

Siostrze Profesor serdecznie gratulujemy!

Autor: Andrzej Zykubek
Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016, godz. 19:01 - Andrzej Zykubek