Studenci, którzy rozpoczęli studia przed nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, tj. przed 1 października 2011 r., mogą nadal bezpłatnie studiować na drugim kierunku. Studenci, którzy w roku akademickim 2011/2012 zostali przyjęci na studia drugiego stopnia mają możliwość podjąć inne studia, także pierwszego stopnia, bez wnoszenia za nie opłat.

 

Ponadto, uczelnia nie pobiera opłat na pierwszym roku na drugim kierunku studiów. Student ma prawo do bezpłatnego podjęcia studiów na drugim kierunku. Uprawnienie do bezpłatnego kontynuowania studiów na drugim kierunku będą mieli jednak studenci, którzy po ukończeniu pierwszego roku tych dodatkowych studiów będą spełniali kryteria do ubiegania się o stypendium rektora dla najlepszych studentów (student nie musi otrzymać tego stypendium).

 

Wszystkich chętnych do podjęcia studiów na drugim i kolejnym kierunku studiów zachęcamy do zapoznania się z Komunikatem MNiSW w sprawie odpłatności za drugi kierunek studiów (w szczególności z przypadkami, kiedy student nie musi wnosić opłat za drugi kierunek), a także informacją nt. opłat za punkt ECTS w przypadku zajęć poza dodatkowym limitem punktów ECTS obowiązujących na KUL. Zachęcamy także do przeczytania artykułu Kto w końcu zapłaci za drugi kierunek studiów?

 

Przeczytaj także: Opłaty za II kierunek studiów niezgodne z konstytucją

 

 

 

 

Autor: Anna Starościc
Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014, godz. 23:08 - Anna Starościc