W roku akademickim 2018/2019
Koło Filozoficzne Studentów KUL obchodzi stulecie swojego istnienia!

 

KFS KUL istnieje niemalże od początku działalności KUL, tym samym jest ono najstarszą organizacją studencką naszej alma mater oraz jedną z najstarszych czynnych organizacji studenckich w kraju! Z okazji tego jubileuszu chcemy zaprosić Państwa na specjalny koncert, który nie tylko uświetni obchody mijającego stulecia działalności Koła, ale jednocześnie wprowadzi w nowe wyzwania i obowiązki na nadchodzące sto lat działalności.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert „Jemioła w stylu retro”, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Auli im. St. Wyszyńskiego (Gmach Główny KUL). Podczas koncertu będziemy mogli wysłuchać między innymi jazzowych aranżacji przebojów z okresu międzywojnia, a więc równolatków naszego KFS!

 

Gwiazda tego wieczoru, która uświetni swoim występem jubileusz KFS – Łukasz Jemioła, to wokalista i gitarzysta, songster specjalizujący się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Artysta wielokrotnie współpracował z laureatem pierwszej polskiej jazzowej nagrody Grammy – Włodkiem Pawlikiem. Z Pawlikiem tworzył projekty „Wieczorem” - z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” - z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockowe kantaty „Myśląc Ojczyzna”.

 

Ponadto w swoim dorobku ma za sobą współpracę m.in. z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty.

 

W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie.

 

Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.

 

Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”.

 

Wydarzenie jest bezpłatne i ma charakter otwarty.

 

Autor: Andrzej Zykubek
Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019, godz. 08:20 - Andrzej Zykubek