Studenci prawa KUL od kilku lat biorą udział w The Phillip Jessup International Law Moot Court Competition, Telders International Law Moot Court Competition oraz Manfered Lachs Space Law Moot Court Competition. W 2009 roku drużyna reprezentująca KUL wygrała rundę krajową Konkursu im. Phillipa Jessupa i reprezentowała Polskę podczas rundy międzynarodowej w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Poniżej przypomnienie relacji "na gorąco" z tamtych radosnych wydarzeń.

Zob. Wywiad z drużyną przeprowadzony dla Akademickiej Kroniki Filmowej

 

jessup_2009_604

 

 

25/3/2009

Studenci prawa KUL podbijają Waszyngton

 

c-705_na_strone.JPGDobre wiadomości docierają z odbywającego się w Waszyngtonie Finału 50. Konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, dokąd przybyło 115 drużyn z 80 państw świata. Reprezentujący Polskę studenci KUL w pierwszym pojedynku rywalizowali z Kazachstanem, a w drugim z Rosją. Oficjalne wyniki jeszcze nie są znane, jednak zdaniem Prof. Delaine'a Swensona wiele wskazuje na to, że zwyciężyli w obu pojedynkach. W kolejnych dniach zmierzą się z amerykańskim Uniwerystetetem Vanderbuilt, a następnie z reprezentacją Argentyny (Uniwersytet Buenos Aires). Trzymamy kciuki za dobry wynik.

  

 

27/02/2009

Studenci prawa KUL najlepsi w Polsce!!!

 

jessup1_332.jpgWielkim sukcesem studentów prawa KUL zakończyły się eliminacje krajowe prestiżowego 50. Konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, które w dniach 25-27 lutego 2009 r. odbyły się w Warszawie. Drużuna w składzie Agata Apanel, Paulina Kreczmańska, Filip Badziak oraz Bartosz Łągiewka wygrali w finale z reprezentacją Uniwerystetu Warszawskiego i w nagrodę będą reprezentować Polskę w rundzie międzynarodowej konkursu, która odbędzie się w Waszyngtonie w dniach 22-29 marca 2009 r.

Trenerami zwycięskiej drużyny byli Prof. Delaine Swenson i Mgr Marzena Rzeszót z Ośrodka Doskonalenia Umiejętności Prawniczych KUL oraz Dr Anna Szarek i Mgr Kinga Stasiak z hoop.JPGKatedry Prawa Międzynarodowego Publicznego KUL.

Reprezentacja KUL zgromadziła wszystkie główne nagrody: I miejsce drużynowo. Best Memorial Award za najlepsze pismo procesowe.  Agata Apanel zyskała tytuł Best Oralist, a Filip Badziak uzyskał w tej kategorii miejsce III.

W pokonanym polu studenci KUL zostawili zespoły reprezentujące Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zwycięskiemu zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Waszyngtonie.

Sponsorem wyjazdu jest Kancelaria White&Case.

 

19/02/2009

 

W dniach 25-27 lutego 2009 r. studenci prawa reprezentujący KUL w międzynarodowym konkursie The Phillip Jessup International Law Moot Court Competition wezmą udział w Rundzie krajowej Konkursu w Warszawie.

Autor: Marta Ordon
Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012, godz. 00:15 - Marta Ordon