Katedra Postępowania Cywilnego mieści się w pokoju
C-740 na VII piętrze Collegium Joannis Pauli II.
*******
16 września 2024 r. braliśmy udział w Lubelskim Festiwalu Nauki, w ramach którego przygotowana została symulacja rozprawy sądowej na temat: "A co na to Shrek... Przed sądem o tolerancji i prawie do bycia innym niż wszyscy!". Zgromadziliśmy widownie 600 osób! Dzięki, że byliście z nami!
*******
W dniu 22 czerwca 2024 r. Katedra Postępowania Cywilnego organizowała już XII Seminarium Naukowe, tym razem w Mediolanie, by wraz z Uniwersytetem w Mediolanie pochylić się nad aktualnymi problemami procesowymi. Nie samą nauką człowiek żyje, więc dawka innych pozytywnych emocji była dość silna.
*******
W dniu 13 maja 2024 r. odbył się wydziałowy etap "Konkursu wiedzy o postępowaniu cywilnym". W etapie ogólnopolskim w dniu 24 maja 2024 r. w Poznaniu naszą uczelnię będzie reprezentować Pan Michał Ludwig i Pan Marcin Madej. Trzymamy kciuki!
*******
Dr Paweł Wrzaszcz był członkiem jury w konkursie organizowanym przez Radę Europy "Crystal Scales oj Justice Prize". W dniu 4 października 2023 r. odbyła się ceremonia wręczenia nagrody zorganizowana w Paryżu przez Council of Europe i Ministra Sprawiedliwości Francji. Dr Paweł Wrzaszcz prezentował projekt jednej ze zwycięskich drużyn.
https://www.coe.int/en/web/cepej/events/crystal-scales-of-justice-prize-form-jury
*******
W dniu 24 czerwca 2023 r. odbyło się XI Seminarium naukowe doktorantów Katedry Postępowania Cywilnego, zorganizowane w tym roku na Uniwersytecie Wiedeńskim, w ramach którego zostały wygłoszone referaty przez doktorantów, pracowników naukowych oraz Kierownika Katedry Postępowania Cywilnego.
*******
Na zaproszenie Katedry Postępowania Cywilnego i Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku w dniu 30 marca 2023 r. na naszym wydziale gościliśmy przedstawicieli Sieci Sądów Pilotażowych Rady Europy - CEPEJ, której zadaniem jest wspieranie państw członkowskich w reformach wymiaru sprawiedliwości w celu poprawy jakości i efektywności w rozpoznaniu spraw sądowych. W spotkaniu wziął udział Pan Vice - Minister Sprawiedliwości Marcin Romanowski wraz z delegacją, Pan Prezes Sądu Rejonowego Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku Marek Mielnik, Prezydent CEPEJ Pan Francesco Depasquale, Pan Dziekan Andrzej Herbert oraz sędziowie z państw członkowskich CoE i prezesi lubelskich sądów. Prezentację na temat roli sieci sądów pilotażowych wygłosił Pan dr Paweł Wrzaszcz. W organizację wydarzenia włączyli się również nasi studenci. Delegacja CEPEJ wraz z sądami pilotażowymi odwiedziła jednocześnie Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku.
*******
W dniach 6-7 grudnia 2022 r. Pan dr Paweł Wrzaszcz wręczał w Strasbourgu zwycięskiej drużynie z Uniwersytetu w Pizie nagrodę w konkursie Junior Crystal Scales Prize 2nd Edition.
*******
W dniu 13 października 2022 r. dr Paweł Wrzaszcz brał udział w spotkaniu w Strasbourgu sieci sądów pilotażowych CEPEJ (Rada Europy).
*******
W dniu 12 września 2022 r. Katedra Postępowania Cywilnego po raz kolejny zaprezentowała inscenizację - symulację rozprawy sądowej - w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki 2022, pt.: "Jak się bronić przed hejtem w Internecie? Kopciuszek idzie do sądu…" Projekt otrzymał również wyróżnienie w tegorocznej edycji festiwalu.
*******
W dniach 22.08.2022 r. - 02.09.2022 r. Pan dr Paweł Wrzaszcz w ramach stypendium naukowego programu PROM - NAWA realizował wizytę studyjną w Center for Court Innovation w Nowym Jorku, w trakcie której zapoznał się z postępami procesu digitalizacji sądów amerykańskich.
*******
Dr Paweł Wrzaszcz jako Przewodniczący Jury w prestiżowym konkursie dla uniwersytetów organizowanym przez Radę Europy - CEPEJ oraz Uniwersytet w Strasbourgu w dniu 28 czerwca 2022 r. ogłaszał wyniki konkursu Junior European Crystal Scales of Justice Prize podczas 20-plenarnego posiedzenia CEPEJ odbywającego się na Malcie. Zwycięską drużyną okazali się być studenci z Włoch - zespół z Uniwersytetu w Pizie, który przygotował projekt na bazie zwycięskiego projektu w edycji konkursu Crystal Scales of Justice Prize. Serdecznie gratulujemy!
The CEPEJ awards the 2nd edition of the Junior Crystal Scales Prize
*******
W dniu 4 czerwca 2022 r. odbyło się już X Seminarium naukowe doktorantów Katedry Postępowania Cywilnego (jubileuszowe!), zorganizowane w tym roku w Krakowie, w ramach którego zostały wygłoszone referaty przez doktorantów, pracowników naukowych oraz Kierownika Katedry Postępowania Cywilnego.
*******
W dniach 9-13 maja 2022 r. prof. Joanna Misztal-Konecka przebywała w Elbasan, gdzie między innymi prowadziła zajęcia w ramach programu Erasmus+ na Universiteti Aleksander Xhuvani (Albania).
W dniach 25.04.2022 r. - 29.04.2022 r. Pan dr Paweł Wrzaszcz prowadził zajęcia wyjazdowe z e-justice i postępowania cywilnego na Universidad Francisco de Victoria w Madrycie, promując naszą uczelnię i wydział.
***
Miło jest nam poinformować, że Pani mgr Martyna Strzelińska za pracę pt. „Zarzut przedawnienia w procesie cywilnym”, napisaną na seminarium magisterskim z postępowania cywilnego pod kierunkiem Pani prof. dr hab. Joanny Misztal-Koneckiej, otrzymała drugą nagrodę w V edycji konkursu o nagrodę Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa sądowego ku pamięci Stanisława Bukowieckiego.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naukowe i zawodowe!
Nakładem Towarzystwa Naukowego KUL, w związku z 80. Rocznicą śmierci Romana Longchamps de Bérier przypadającą w 2021 r., ukazał się wybór Jego dzieł pod redakcją dra hab. Piotra Zakrzewskiego, prof. KUL i prof. dr hab. Joanny Misztal Koneckiej.
Tom I: Studya nad istotą osoby prawniczej i inne prace.
Tom II: Uzasadnienie projektu Kodeksu zobowiązań z uwzględnieniem ostatecznego tekstu Kodeksu.
Tom III: Zobowiązania.
(zdjęcia: https://tnkul.pl/)
W serii Leksykony prawnicze, ukazał się Leksykon prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Podstawowe pojęcia, pod red. prof. dr hab. Joanny Misztal-Koneckiej, wydany przez C.H. Beck (autor Paweł Wrzaszcz).
(zdjęcie: https://www.ksiegarnia.beck.pl)
***
Pracownicy naukowi Katedry Postępowania Cywilnego KUL: prof. dr hab. Joanna Misztal-Konecka, dr Edyta Gapska, dr Paweł Wrzaszcz, dr Paulina Woś, dr Kinga Dróżdź-Chmiel, dr Emil Kowalik i mgr Katarzyna Woch wzięli udział w Zjeździe Katedr i Zakładów Postępowania Cywilnego w Jastrzębiej Górze (22-25 września 2021 r.), organizowanym przez Uniwersytet Gdański.
W dniu 20 września 2021 r. pracownicy Katedry Postępowania Cywilnego wraz z jej doktorantami przygotowali inscenizację - symulację rozprawy sądowej - w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki 2021, pt.: "Jak się bronić przed hejtem w Internecie? Kopciuszek idzie do sądu…".
W dniu 12 czerwca 2021 r. odbyło się już IX Seminarium naukowe doktorantów Katedry Postępowania Cywilnego, zorganizowane w tym roku w Zwierzyńcu, w ramach którego zostały wygłoszone referaty przez doktorantów, pracowników naukowych oraz Kierownika Katedry Postępowania Cywilnego.
W serii Leksykony prawnicze, ukazał się Leksykon cywilnego postępowania nieprocesowego. Podstawowe pojęcia, pod red. prof. dr hab. Joanny Misztal-Koneckiej, wydany przez C.H. Beck (autorzy Kinga Dróżdż-Chmiel, Paulina Woś).
(zdjęcie: https://www.ksiegarnia.beck.pl)
W serii Leksykony prawnicze, ukazał się Leksykon procesu cywilnego, pod red. prof. dr hab. Joanny Misztal-Koneckiej, wydany przez C.H. Beck (autorzy J. Misztal-Konecka, K. Woch).
(zdjęcie: https://www.ksiegarnia.beck.pl)
W serii Monografie Prawnicze, ukazała się monografia dr Pauliny Woś pt. Zakład ubezpieczeń jako interwenient uboczny w procesie cywilnym.
(zdjęcie: https://www.ksiegarnia.beck.pl)
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2024, godz. 23:00 - Paweł Wrzaszcz